های هاپ آن هاپ آف اتوبوس های دو طبقه روباز در نزدیک به 130 شهر از بزرگترین شهر های گردشگری جهان فعال بوده و حدوداً 80 سال است که این کانسپت بصورت فعال در حال انجام است ، در جزیره کیش هم در حال حاضر تحت عنوان (گشت دور جزیره) فعال بوده ولی کانسپت (هاپ آن هاپ آف) آن فعلا فعال نیست .
انواع اتوبوس های هاپ آن هاپ آف موجود در جزیره :
دو دستگاه اتوبوس در مجموعه فعال هستند ، یکی از اتوبوس ها در طبقه دوم ( دو سومش روباز و یک سومش سرپوشیده ( به شکل کابین) و دارای کولر و سایه بان برای فصول گرم برای راحتی مسافران) می باشد .
یک دستگاه اتوبوس دیگر هر دو طبقه اش سرپوشیده است و در طبقه دوم همه پنجره ها باز بوده و اکثر مسافرین ترجیح میدهند که از این اتوبوس استفاده کنند .
هر دو طبقه مجهز به سیستم آل یوگای جی پی اس فعال میباشند که (در تمامی طول مسیر) با عبور از هر ایستگاه ، توسط GPS اکتیوی که روی این سیستم نصب شده ، لوکیشن را شناسایی کرده و توضیحات مرتبط با آن را ارائه میدهد ، برای مثال هنگام عبور از جلوی سازمان منطقه آزاد یا پلاژ بانوان توضیحات مربوط به آنها از اسپیکرها پخش میشود .
همچنین در زمان واکینگ تور ، تورلیدر ها بوسیله یک هدست میکروفون و اسپیکر اکتیو ، تمامی موقعیت ها را با صدایی رسا برای مسافرین گرامی توضیح میدهند .
تور لیدر های مجموعه دوره های تورلیدری و راهنمایان تور را گذرانده و و اکثراً دو زبانه هستند و به زبان های انگلیسی، سوئدی، ایرلندی، کردی عراقی، لری و ترکی مسلط اند و در صورت لزوم میتوان از مترجم عربی هم برای ارائه توضیحات استفاده کرد .
انواع سرویس های هاپ آن هاپ آف جزیره :
در مجموع دو سرویس به مسافران ارائه میگردد که در هر دو مسیر (چه در طول صبح و چه بعد از ظهر) از پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی جزیره زیبای کیش بازدید میکنند :
سرویس صبح : ساعت 9 الی 13:30
سرویس بعد از ظهر : در فصول گرم ساعت 15:30 الی 20 و از مهرماه ساعت 14:30 الی 16:30
ایستگاه ها :
درخت سبز و شهر حریره بصورت واکینگ تور میباشند که تورلیدر برای ارائه توضیحات فضاها بهمراه مسافران خواهد رفت و در آنجا ، هم تاریخچه رسمی و قانونی میراث فرهنگی و حفاظت محیط زیست و هم داستانها و احادیثی که در میان بومیان و مسافران شایع است را توضیح خواهند داد .
بعد از بازدید درخت سبز و شهر حریره ، بصورت یک روز در میان ، نوبت به بازدید خانه بومیان و تک بادگیر بهمراه تورلیدر های مربوطه میباشد .
بعد از بازدید از خانه بومیان و توضیحات راجع به صفین قدیم ، اتوبوس به سمت کشتی یونانی حرکت کرده و حدود یک ساعت توقف خواهد داشت تا مسافران در صورت تمایل در آنجا عکس بگیرند .
اتوبوس از کشتی یونانی به مقصد روستای باغو حرکت کرده که بصورت واکینگ تور بوده و در آنجا تور لیدرها توضیحاتی را درباره قبرستان سنی ها ، مسجد تک مناره اهل تسنن و درخت های بومی روستای باغو برای مسافران ارائه میدهند . در روستای باغو مسافران میتوانند حدود 20 دقیقه برای پذیرائی و نوشیدنی اسکان داشته باشند که این پذیرائی شامل چای عربی (در واقع همان چای کرک) و خرمای محلی شان است .
در نهایت پس از بازدید همه ی ایستگاه ها ، به سمت مرکز شهر و ایستگاه پایانی (واقع در بازار مروارید) حرکت کرده و مسافران عزیز در آنجا از مجموعه جدا میشوند .
عکاسی :
عکاسی از مسافران چه در کشتی یونانی ، درخت سبز ، شهر حریره ، خانه بومیان و روستای باغو بصورت رایگان بوده و مسافران در پایان سفر میتوانند یک عکس را برای چاپ و روتوش (با کیفیت آتلیه) انتخاب کرده که بصورت هدیه به ایشان اهدا میشود و یا توسط تیم پشتیبانی به هتل یا منزلی که اقامت میکنند ارسال میشود .
پذیرایی :
برای پذیرایی در طول مسیر مسافران بزرگسال با پک پذیرایی شامل ( 1 عدد آب معدنی ، 1 عدد آبمیوه و 1 عدد کیک) و کودکان همان پک به اضافه چوب شور ، اسمارتیز و شکلات پذیرائی میشوند و همچنین یک عدد کارت تخفیف مختص بازار های جزیره کیش را هم به عنوان هدیه دریافت میکنند .

نوشته مرتبط

ارسال نظر